Má tvorba

Napsala jsem tisíce popisků a stovky článků na nejrůznější téma.

Invia.cz a.s.
Největší prodejce zájezdů v Čr.

Mou práci si prohlédněte přímo na stránkách blogu na Invia.cz 

a zde jsem psala jménem reklamní postavy Anny Výborné

 

 

 

IberiaTravel.sk
Cestovní kancelář, specialista na Španělsko.

Na tomto webu jsem psala prakticky vše. Od popisků hotelů, článků o oblastech či zajímavosti. 

 

 

 

Náhodný článek z Invia.cz:

Vybírejte dovolenou dětskýma očima

 

Jakou dovolenou by si vybraly děti?

Jakou dovolenou by si vybraly děti? Max Goncharov

 

Výběr rodinné dovolené je velmi náročná disciplína, která vyžaduje maximální soustředění, mnoho tolerance i velkou dávku představivosti. Řečeno sportovní terminologií se jedná o běh na dlouhou trať s nejistým výsledkem. Unaveného sportovce pak v cíli místo ovací mohou čekat znuděné obličeje jeho ratolestí. Přitom stačí málo – podívat se na svět dětskýma očima a představit si, jak byste nejraději trávili dovolenou s rodiči. 

Nezapomeňte vzít v úvahu jedinečnou osobnost své ratolesti. Vybrali jsme nejčastější archetypy a podle nich vytipovali nejvhodnější a nejzajímavější destinace pro vaši další báječnou rodinnou dovolenou.

 

Vášnivý turista

 

Albánie nadchne celou rodinu

Albánie nadchne celou rodinu

 

Zdědilo po vás vaše dítko toulavé boty a největší radost mu přináší procházky divokou přírodou? Tu skutečně panenskou naleznete třeba v Albánii. Pravá krása této balkánské země je skryta v horách. V nedotčené přírodě, protkané průzračnými řekami, rozkvetlými loukami i hlubokými lesy je možné spatřit volně žijící vlky, medvědy či rysy. Malebnou krajinu křižuje hustá síť turistických tras různých stupňů obtížnosti. Luxusnější tvář turistiky nabízí Madeira. Pro ostrov věčného jara, omývaný vlnami Atlantského oceánu, jsou typické vodní kanály (levády), kolem kterých vedou četné turistické stezky. Čerstvou novinkou je adrenalinová atrakce Sky Walk Cabo Giaro. Vyhlídková terasa, vytvořená ze skleněných kvádrů přímo nad hlubokou propastí (nejvyšší útes v Evropě).

 

Něžná princezna

 

Malé i velké turisty okouzlí palác Alhambra

Malé i velké turisty okouzlí palác Alhambra Victoriano Izquierdo

 

Romantické sny malých princezen se jako mávnutím kouzelného proutku promění ve skutečnost v pařížském Disneylandu. Uprostřed kýčovitě dokonalých dekorací se mohou vyfotografovat se svými oblíbenými pohádkovými hrdiny, užít si pouťové atrakce a k velké radosti nás rodičů si nakoupit mraky upomínkových předmětů. Španělská Andalusie okouzlí malé princezny orientální krásou paláce Alhambra. Jeho červené hradby, květinové zahrady i bohatě zdobená nádvoří jsou jako vystřižené z Pohádek tisíce a jedné noci.

 

Náročný gurmán

 

Pravá italská pizza

Pravá italská pizza

 

Chuťové buňky malých i větších labužníků potěší návštěva Itálie. Skvělá pizza, špagety, hříšně dobrá smetanová zmrzlina i ryby a mořské plody, připravované na tisíc způsobů. Nás rodiče může hřát u srdce dodržení zásad zdravé výživy i to, že naše zlobivé dítko je proti jeho italským protějškům učiněný andílek.

 

Rozený stavitel

 

Golden Beach v severní části Kypru

Golden Beach v severní části Kypru

 

Kyblík, lopatička, botičky plné písku a maminka do omrzení opakující říkanku otloukej se bábovičko. To jsou poznávací znamení malých stavitelů. Ideálním terénem pro jejich tvorbu jsou široké písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Ty nejkrásnější nabízí řecký ostrov Zakynthos, Bulharsko nebo elegantní Kypr.

 

Milovník zvířátek či zemědělských strojů

 

Rakousko je zemí zaslíbenou agroturistice

Rakousko je zemí zaslíbenou agroturistice

 

Malí zemědělci i budoucí veterinářky si budou připadat jako ryby ve vodě na některé z mnoha rakouských farem. Rakousko je zemí zaslíbenou agroturistice a výběr zemědělských usedlostí je tu nebývale široký. Na čerstvém vzduchu si skvěle pochutnáte na čerstvě upečeném chlebu s domácím máslem a děti se mohou pomazlit s telátkem, koťátkem či jehňátkem. Zemědělské stroje v akci nadchnou malé i ty dříve narozené chlapce.

 

Znuděný teenager

 

Odrostlejší děti si zamilují Dubaj

Odrostlejší děti si zamilují Dubaj 

 

Největším oříškem bývá plánování dovolené s pubertálním potomkem. Procházky po pláži, společné večeře a poznávání památek pro něj představují pekelná muka a dovolená musí být především cool. V super moderní Dubaji s luxusními obchody, architektonickými skvosty, krytou lyžařskou dráhou, moderními aqua parky i elegantními hotely je nuda neznámým pojmem. Nekonečné taneční párty s hudbou světových DJ´s si nejlépe užijí na prosluněných ostrovech Ibiza či řeckém Mykonu.

 

 

Adrenalinový nadšenec

 

Pro děti jsou ideální destinace s aquaparky

Pro děti jsou ideální destinace s aquaparky 

 

Vybírá si vaše dítko na hřišti vždy tu nejkrkolomnější prolézačku a žádná překážka pro něj není dostatečně vysoká? Pak máte doma ideálního adepta na návštěvu aquaparku. Během posledních let rostou moderní areály v přímořských letoviscích jako houby po dešti. Z vlastní zkušenosti mohou doporučit třeba Aqualandii v severoitalském Lido di Jesolo, kde si skvěle užije celá rodina. Nechybí tu líná řeka, nejvyšší tobogán v Evropě, nejvyšší bungee jumpingová věž Starého kontinentu, bazén s vlnobitím, odpočinková zóna s karibským pískem, luxusní zázemí, prvotřídní restaurace i kavárny, lezecká stěna, divadelní vystoupení, dětská hřiště, brouzdaliště se skluzavkami pro nejmenší návštěvníky ani opičí dráha.

 

Malé čuňátko

 

Pomorie je plné blahodárného bahna

Pomorie je plné blahodárného bahna 

 

Moci se beztrestně vyválet v blátě - i tak může vypadat splněný dětský sen. A v léčivém bahně se určitě rádi vyválí i rodiče. Bulharsko letovisko Pomorie je vyhlášenou balneologickou lokalitou a blahodárné bahno pokrývá i místní pláže. Bahenními koupelemi se tu s úspěchem léčí kožní, dýchací i pohybové obtíže.

 

18.02.2019
Petra Eliášová